EMRAT/ Nis testi i Poligrafisë, kandidatët e BKH që përballen me “makinën e së vërtetës”

schedule10:45 / 18/02/2020

Tetë kandidatët për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit do ti nënshtorhet testit të Poligrafit, njohur si “makina e së së vërtetes”. Gazetarja Glidona Daci raporton pë abcnews.al se ky test do të fillojë ditën e sotme dhe do përfundojë të premten.

Kandidatët do të përballen me makinën e të vërtetës nga dy në ditë. Me pas do të kenë intervistën dhe pastërtin e figurës dhe integritetit.

Kujtojmë se përpara kësaj faze kandidatët iu nënshtruan testeve të aftësive fizike dhe logjike.

Kandidatët janë:

Aida Veizaj

Ardian Çipa

Artur Beu

Ervin Hodaj

Gentjan Shehaj

Lindita Nushi

Idajet Faskaj

Ylli Pjetërnikaj

/abcnews.al

 

schedule10:45 / 18/02/2020