EMRAT/ Më i vogli 3 vjeç, lista e plotë e viktimave të tërmetit

10:54 | 28/11/201910:540

Ka shkuar në 40 numri i përsonave që kanë humbur jetën nga tërmeti që tronditi Shqipërinë. Ministria e Mbrojtjes ka publikuar listën me emrat e personave që vdiqën nga kjo fatkeqësi natyrore në Durrës dhe Thumanë.

Persona të vdekur 40,  si më poshtë vijon:

 1. Bajram       Hajdarmataj, 54 vjeç,  gjetur në    L .13

2.Amelia          Lala,                8 vjeç,  gjetur në    L .17

3.Sehadete      Lala,              79 vjeçe, gjetur në    L .18

4.Griselda        Lala               22 vjeçe, gjetur në    L .17

5.Sadik            Qato,              85 vjeç,  gjetur në    L .13

6.Isah               Abazi,            29 vjeç,  banues në  L.13

7.Shemsedin   Abazi,                     gjetur  ne    L.13

8.Esiela           Karanxha,        8 vjeçe, gjetur  në    L.18

9.Diena            Karanxha,                gjetur në     L.18

10.Flatar         Zenelaj,             64 vjeç, gjetur në     L.13

11.Eviola         Broshka,            28 vjeçe,gjetur në     L.18

12.Kristi         Reçi,                  24 vjeçe, gjetur në     L.18

13.Eduart        Reçi                                 gjetur në    L. 18

14.Dolora       Reçi,                 49 vjeçe    gjetur në   L .18

15.Klaus         Reçi,                 21 vjeçe,   gjetur në   L  18

 1. Rozeta Meçja 59 vjec

Krujë  –  23 viktima në total,  të identifikuar :

1. Bukurije Leka

 1. Ariela Lala 4 vjeçe
 2. Selvie Lala 77 vjeçe
 3. Fatmira Cuka 44 vjeçe
 4. Sardi Cuka 18 vjeç
 5. Saimir Greku
 6. Pëllumb Greku 57 Vjeç
 7. Kristjan Preçi 26 vjeç
 8. Hajrie Vata 65 vjeçe
 9. Roledi Vata vjeçe 3

11.Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç

 1. Hajredin Çupi 66 vjeç
 2. Drita Cakoni
 3. Kastriot Cakoni, 58 vjeç
 4. Çelike Grupieku 57 vjeçe
 5. Suada Hysa vjeçe 18.
 6. Adelina Kabili vjeç 20
 7. Erisa Cara
 8. Fatmira Cara vjeç 54

20.Hasan Cara vjeç 16.

21.Ankthi Cara vjeç 65

22.Almir Cara vjeç 26

23.Stela Zvergeci vjeç 20, e fejuara e Almir Cares, nga Korça.

Lezhe  Mamurras  

 1. Ersid Agim Hoxhalli,… 32 vjec           (i aksidentuar)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono