Eksploziv makinës së një elektriçisti në Vlorë/Hetime për motivet

schedule09:21 - 24 Janar, 2018

schedule 09:21 - 24 Janar, 2018

Mëngjesin e së mërkurës një tjetër shpërthim me tritol ka ndodhur në Vlorë. Mjeti i një elektriçisti është dëmtuar plotësisht. Policia ende nuk ka një motiv për ngjarjen, por po heton edhe për ndonjë konflikt të djalit të 64 vjeçarit që jeton në Itali.

Makina e një elektriçisti në Vlorë u sulmua me tritol. Ngarja ndodhi në orën 02:10 në lagjen ”10 Korriku”.

Automjeti tip Audi me targa AA  537 GL ne pronesi te Sokrat Beqirit  ishte i parkuar.

Lënda eksplozivi ishte vendosur në pjesën e përparme të mjetit dhe për pasojë është dëmtuar plotësisht makina e Beqirit.

64 vjeçari ka dhënë dëshminë e tij në polici. Ai ka deklaruar se nuk ka konflikte  dhe nuk ka një të dyshuar.

Policia ende nuk ka një motiv për shpërthimin, ndërsa po hetohet edhe ndonjë konflikt i mundshëm i djalit të elektriçistit që është emigrant në Itali.

Shpërthimi ka ndodhur në një zonë ku mungon ndriçimi dhe nuk ka kamera sigurie. Kjo vështirëson edhe punën e policisë për identifikimin e autorëve./abcnews.al

Gazetar i ABC News, Vlorë: Elton Nika