Më e reja, humb jetën nga koronavirusi 21-vjeçarja tek Infektivi

schedule10:51 - 15 Korrik, 2020

schedule 10:51 - 15 Korrik, 2020

Një 21-vjeçare ka humbur betejën me koronavirusin. Mësohet se e reja ndodhej e shtruar në Spitalin Infektiv. Lajmin e konfirmojnë për Abcnews.al mjekë nga Infektivi.

Si duket vajza ka qenë në gjendje të rëndë pasi ndodhej e intubuar. Ndërsa, abcnews.al mëson po ashtu se vajza ka pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Kur u paraqit tek Infektivi, e reja kishte qenë në gjendje akute.

Kështu, 21-vjeçarja bëhet e para e kësaj moshe që ndërron jetë nga Covid-19 në vendin tonë. Deri më tani numri i personave që kanë humbur jetën nga Covid-19 në vendin tonë është 97.

Ndërsa, numri total i të infektuarve në të gjithë vendin është 3,667.

Situata e rënduar vijon të mbetet tek Infektivi ku dita ditësh shtohen të shtruarit dhe personat në gjendje të rendë. /abcnews.al/