Reja vendos, ka surpriza në formacionin e Shqipërisë

schedule19:22 - 14 Tetor, 2019

schedule 19:22 - 14 Tetor, 2019

Shqipëria luan prej orës 20:45 me Moldavinë, ndërkohë që janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes. Trajneri Reja ka konfirmuar sulmin me Cikalleshin dhe Manajn, ndërkohë që në mbrojtje luan Trashi në të majtë. Në mesfushë risia është Abrashi, i cili është edhe kapiteni i skuadrës./abcnews.al

FORMACIONET ZYRTARE
Moldavia:
Koşelev, Reabciuk, Mudrac, Posmac, Ioniţa (C), Cebotaru, Prepeliță, Suvorov, Anton, Sidorenco, Graur

Shqipëria: Strakosha, Ismajli, Dermaku, Djimsiti, Veseli, Bare, Gjasula, Abrashi, Lenjani, Manaj, Cikalleshi. Trajner: Edoardo Reja