Përfshihet nga flakët një Fast-Food në Gjirokastër

schedule09:30 - 10 Maj, 2022

schedule 09:30 - 10 Maj, 2022

Një Fast-Food është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, 10 maj në lagjen “Pazar i Vjetër”, Gjirokastër.

Policia bën me dije se fillimisht ka marrë flakë një frigorifer.

Abc mëson se nga flakët ka vetëm dëme materiale dhe nuk raportohet për persona të lënduar.

Fast-Foodi i përket shtetasit Agron.M, 65 vjeç.

PMNZSH ka shkuar menjëherë në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Nga veprimet hetimore dyshohet se zjarri ka rënë për shkak të një defekti teknik.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./abcnews.al/