12 të infektuar me koronavirus në Tiranë

schedule10:36 - 29 Maj, 2020

schedule 10:36 - 29 Maj, 2020

Shqipëria duket se është përfshirë nga një valë e dytë e koronavirusit me raste të shtuara gjatë ditëve të fundit, fill pas lehtësimit të masave.

Kështu, siç mëson abcnews.al, vetëm gjatë ditës së sotme janë konstatuar 12 raste të reja me koronavirus vetëm në Tiranë.

QSUT është kthyer në një vatër të rrezikshme infeksioni në Tiranë, ku dyshohet se mjekët dhe infermierët e konfirmuar pozitivë gjatë ditëve të fundit të jenë infektuar prej pacientëve.

Më herët, abcnews.al raportoi për dy raste të reja me koronavirus në Qendrën Shëndetësore nr.9 në Tiranë.

infektuarit janë dy mjekë, të cilët gjithashtu dyshohet se janë infektuar ngapacientët.

Po ashtu, gjatë ditës së sotme janë konstatuar katër raste të reja me koronavirus edhe në Lushnje duke e rifutur këtë qytet në hartën Covid, ndërsa sëfundmi mësohet se kanë dalë pozitivë me koronavirus edhe 6 rastë në Mat. /abcnews.al