Dyshohet se ra në korrent, gjendet i vdekur një person në Pogradec

schedule20:52 - 13 Gusht, 2022

schedule 20:52 - 13 Gusht, 2022

Pogradec – Gjendet një trup i pajetë brenda në banesë në lagjen “numër 4” në qytetin e Pogradecit. Dyshohet se viktima ka humbur jetën si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike.

Dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur disa ditë më parë. Familjarët pasi e kanë kostatuar të vdekur kanë njoftuar policinë dhe trupi është çuar për ekzaminim në morg, nga ku pritet të dalë arsyeja e vdekjes.

Paraprakisht familjarët deklaruan se ka rënë në koktakt me energjinë elektrike. Policia po heton./abcnews.al/