Dyshohet se abuzoi me 13 vjeçaren nga Kruja, arrestohet 32 vjeçari

schedule11:44 - 20 Nëntor, 2017

schedule 11:44 - 20 Nëntor, 2017

Një 32 vjeçar nga Tirana u arrestua nga policia e Durrësit pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur, të cilët familjarët e kishin deklaruar të humbur që prej katër ditësh. Policia lokale sqaron se 13-vjeçarja kur u kthye në banesë ka treguar gjithçka çfarë i kishte ndodhur. Referuar dëshmisë së vajzes, policia sqaron se i riu Alfred Tereziu, pasi e ka parë vajzën ne rrugë e ka marre ne makinen e tij, për ta çuar më pas ne një nga hotelet, aty ku dhe ka kryer marrëdhënie seksualisht me të. Përkundër deklaratave të së miturës se është marrë forcërisht, 32 vjeçari ka thënë se ka qenë dëshira e vajzës për t’u larguar me të./abcnews.al