Dy viktima dhe 141 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

schedule14:25 - 13 Gusht, 2020

schedule 14:25 - 13 Gusht, 2020

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut dy persona kanë humbur jetën.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë realizuar 1848 testime dhe kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 141 persona.

Ndërkohë 175 pacientë janë shëruar nga COVID-19. Sakaq numri në total i personave të infektuar ka arritur në 12.357 , prej të cilëve numri i të shëruarve është 8.662,  ndërsa 532 persona kanë humbur jetën.

/abcnews.al/