Dy javë pas aksidentit tragjik në Adriatik, vendorët marrin masa

schedule11:31 - 16 Maj, 2018

schedule 11:31 - 16 Maj, 2018

Dy javë pas ngjarjes se rëndë ku tre të rinj humbën jetën në një aksident në Adriatik të Kurbinit, vendorët po ngrenë një argjinaturë. Ajo do të shërbejë si mbrojtje për drejtuesit e mjeteve, të cilët qarkullojnë në këtë rrugë.

Bashkia ka vënë mjetet në punë për të përfunduar këtë mur mbrojtës pranë urës pranë së cilës janë bërë disa aksidente me vdekje. Kur ndodhi ngjarja e rëndë vetëm dy javë më parë, banorët treguan se ky vend ishte mjaft i rrezikshëm dhe pushteti lokal duhet të merrte masa për rregullimin e rrugës./abcnews.al