Dy gola dhe karton i kuq, mbyllet e para në Flamurtari-Vllaznia

schedule16:44 / 23/10/2019

Është mbyllur pjesa e parë mes Flamurtarit dhe Vllaznisë, që po luhet në Vlorë. 45 minuta e para të kësaj sfide janë mbyllur me rezultatin e barabartë, 1-1. Ishin miqtë ata që shënuan të parët, ndërsa kuqezinjtë e Flamurtarit barazuan shumë shpejt.

Gligorov shkëputet mirë në krahun e djathtë dhe i shpëton markimit të mbrojtjes së Flamurtarit. Numri 22 i Vllaznisë është i pa shqetësuar dhe ka kohë të shikojë në qendër, aty ku gjen totalisht të lirë Arsid Krujën. Ky i fundit nuk e ka aspak të vështirë të shënojë me portën e boshatisur, duke kaluar shkodranët në avantazh.

Vetëm tre minuta më vonë, Flamurtari arrin të barazojë. Një krosim nga krahu i majtë gjen kokën e Hoxhajt, i cili gjuan. Topi mbetet në zonë pas pritjes së portierit Sherri dhe Sukaj e ka të lehtë të shënojë me portën e boshatisur./abcneës.al

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 9

E mërkurë, më 23 tetor 2019, 16:00
Stadiumi “Flamurtari”, Vlorë

Flamurtari – Vllaznia  1-1
Sukaj 34′ / Kruja 31′

FLAMURTARI: Moçka, Gocaj, Deliaj, Zeqaj, Pjeshka, Hoxhaj, Rrapaj, K. Nebihu, Muçollari, Ribaj, Sukaj. Trajner: Dritan Sadedini

VLLAZNIA: Sherri, Gligorov, Gurishta, Malota, Ëalusimbi, Krymi, Ramadani, Kruja, Shtubina, Lika, Zogaj. Trajner: Mirsad Jonuz

GJYQTARË: Ardian Beqiri, Ermal Barushi, Redvan Shaba, Roxhers Muska

Kartonë të verdhë: Deliaj 35′ 44′

Kartonë të kuq: Deliaj 44′

schedule16:44 / 23/10/2019