Durrës, shpërthen bombola e gazit/plagosen dy vëllezërit Proja

schedule10:46 - 21 Shkurt, 2018

schedule 10:46 - 21 Shkurt, 2018

Dy vellezër Sokol dhe Bardhok Proja, përkatësisht të moshave 45 dhe 50 vjec, kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi.

Ngjarja ka ndodhur në Ishëm të Durrësit, teksa dy vëllezërit po montonin një bombol gazi jashte ambjenteve të baneses.

Në momentin e montimit si pasojë e pakujdesisë bombola ka shpërthyer duke iu shkaktuar plagë dy vellezërve Proja.

Ata u derguan me spital, ku pas marrjes së ndihmës së parë mjekësore, ndodhen jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al