Dosja Habilaj, Ministria e Drejtësisë përfundon përkthimin e materialit voluminoz

schedule12:54 - 20 Nëntor, 2017

schedule 12:54 - 20 Nëntor, 2017

Ministria e Drejtësisë ka përfunduar përthimin e dosjes Habilaj dhe do ia dorëzojë sot prokurorisë së krimeve të rënda. Njoftimi është bërë nga Ministrja Gjoni, e cila tha se përkthimi i dosjes voluminoze të ardhur nga Italia u realizua në 10 ditë. Dosja Habilaj përmban hetime të prokurorisë së Katanias për grupin shqiptaro – Italian të narkotrafikut që drejtohet nga vëllezërit Habilaj./abcnews.al

 

https://youtu.be/d26nNWK6xDE