Dita nis me kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:17 - 1 Mars, 2021

schedule 07:17 - 1 Mars, 2021

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet do të dominojnë në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës. Por pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash të lehta në zonat përgjatë kufirit lindor.

Të njëjtat kushte atmosferike vijojnë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të VIJOJNE të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriore-verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë.

Kosova

Edhe nesër MBETEMI në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare gjatë paradites. POR orët e pasdites sjellin vranëisra nëpër të gjithë territorin e kosovës KU më të dukshme do të jenë në zonat verilindore dhe juglindore.

Gjatë natës pritet ktjellim gradual i motit në të gjithë republikën e Kosovës.

Maqedonia e Veriut

MV MBETET në ndikimin e moti të kthjellët dhe vranesirave të herë pas herëshme, KU më të dukshme vranësirat do të jenë në zoant lindore. Parashikohet që pasditja të sjelli largim të vranësirave dhe mbizotërim të motit të kthjellët./abcnews.al