Dita e kryendeshjes Angli-Gjermani, e sotmja sërish “e zjarrtë” në Euro 2020

schedule09:17 - 29 Qershor, 2021

schedule 09:17 - 29 Qershor, 2021

Dje përjetuam një nga netët më me emocione ndonjëherë në një Europian, por ky kompeticion është ende në fillim dhe premton akoma spektakël dhe drithërima.

Një tjetër natë e zjarrtë pritet të jetë e sotmja sepse në fushë zbresin dy nga pretendentët, që ndeshen me njëra-tjetrën. Anglia dhe Gjermania sfidojnë njëra-tjetrën në 18:00 në “Wembley” të Londrës në një nga ndeshjet më të forta të kësaj faze.

Tre orë më pas, në “Hampden Park” të Skocisë, Suedia dhe Ukrainë ndeshen me njëra-tjetrën për të mësuar se cili do jetë dueli tjetër i çerekfinaleve të Euro 2020. Dy fituesit e sotëm përballen me njëri-tjetrin në 1/4-at. /abcnews.al