Zjarr makinës së oficerit të krimeve

09:12 | 12/09/201909:120

Ende nuk ka të dhëna për autoret dhe motivet pse iu vu flaka mjetit të oficerit të krimeve në Shkodër. 34-vjeçari ka mohuar në polici që të ketë konflikte me persona të tjerë. Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për shkak të detyrës që mban prej 10 vitesh në Policinë e Shkodrës.

Oficeri i krimeve Arbër Duli ka deklaruar në Policinë e Shkodrës se nuk ka konflikte me askënd dhe nuk ka dijeni se kush mund të jenë personat që i vunë flakën makinës së tij.

Policia dyshon për zjarrvënie të qëllimshme, për shkak të detyrës që mban efektivi. Mjeti tip “Volkswagen” u përfshi nga flakët teksa ndodhej e parkuar.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e së enjtes në lagjen “Fahri Ramadani”. Automjeti tip “Volksgawen” është djegur pjesërisht dhe nga zjarri nuk pati të lënduar. Mësohet se 34-vjeçari Arbër Duli ja kishte dhënë në përdorim mjetin një kolegu të tij.

Por shënjestra sipas burimeve ishte oficeri dhe policia po vazhdon hetimet për rastin. Duli ka ushtruar detyrën e oficerit të krimeve për 10 vite në Policinë e Shkodrës./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono