Dhunoi dhe mbajti të mbyllur të dashurën për tre ditë në banesë, arrestohet 29-vjeçari

schedule20:07 - 23 Korrik, 2022

schedule 20:07 - 23 Korrik, 2022

Një 29-vjeçar me inicialet A.Sh, është arrestuar sot në Ferizaj, pasi dy ditë më parë, për shkak të një mosmarrëveshje kishte dhunuar të dashurën e tij me inicialet M.A., 30 vjeç, dhe e kishte mbajtur të mbyllur për tri ditë radhazi në dhomën e shtëpisë.

“Gruaja ka arritur të njoftojë fqinjët e saj dhe ata më pas kanë lajmëruar policinë. Ajo është dërguar për ndihmë mjekësore në Qendrën Emergjente në Ferizaj, ndërsa policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pas marrjes në pyetje, me vendim të Prokurorit nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, i dyshuari A.SH është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore”, tha Policia.