Derbi më i pazakontë, Egbo e Sormani zgjedhin luftëtarët

schedule19:50 - 10 Korrik, 2020

schedule 19:50 - 10 Korrik, 2020

Adolf Sormani dhe Emanuel Egbo kanë vendosur si do i rreshtojnë skuadrat e tyre në fushën e blertë në derbin e pazakonte. Italiani ka rigjetur Belicën, ndërkohë që në sulm luajnë Bardhi, Solomone Brown. Pjesa tjetër e formacionit është ajo e zakonshmja.

Egbo nga ana tjetër nuk i tradhton 11 “besnikët” e tij, duke rikthyer nga fillimi Albi Dokën dhe Idriz Bathën. Të dy munguan kundër Kukësit për shkak kartonësh. Sot janë titullarë.

PARTIZANI: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Trashi, Telushi, Broja, Cordeiro, Solomon, Brown, Bardhi. Trajner: Adolfo Sormani

TIRANA: Lika, Doka, Vangjeli, Muça, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Cobbinah, Cale, Torassa, Ngoo. Trajner: Emanuel Egbo