Denis Zakaria largohet në fund të qershorit, Roma dhe Juventusi në garë për mesfushorin

schedule18:51 - 29 Dhjetor, 2021

schedule 18:51 - 29 Dhjetor, 2021

Roma dhe Juventusi janë në garë për Denis Zakaria, i cili do të largohet nga Borussia Monchengladbach në fund të qershorit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi gjerman me një shënim në faqen e tij zyrtare ku sqaron se pas 5 vitesh me gjermanët, mesfushori 25-vjeçar zviceran nuk do të rinovojë kontratën dhe do të largohet si lojtar i lirë. /abcnews.al/