Deklaratat pas ndeshjes Skënderbeu-Partizani

schedule20:49 - 27 Nëntor, 2017

schedule 20:49 - 27 Nëntor, 2017

Skënderbeu ishte superior ndaj Partizanit, sipas trajnerit të tij, Ilir Daja. Kryeqytetasit kanë mendim tjetër për sfidën që përfundoi barazim, duke gjykuar se atyre u mungoi fati.

Pika ndaj Partizanit nuk e la të pakënaqur.
Jo vetëm ajo, por edhe forma e skuadrës, pavarësisht se në fund Skënderbeu mund të ishte mundur.
Trajneri Ilir Daja refuzon kritikat.
Trajneri tiranas pranoi se skuadra e tij vuajti mungesën e Kristi Vangjelit, për shkak të karakterit dhe përvojës së mbrojtësit, por ishte i lumtur që disa nga lojtarët me dëmtime u rikthyen.
Për Partizanin, foli ndihmësi i Sulejman Starovës, Klevis Dalipi, meqë trajneri kryesor ishte i pezulluar.
Ai vlerësoi dy elementë të ndryshëm që ndikuan në barazimin 0-0.
Partizani është larg vendeve të para, por ende mund të luftojë për Europën, si dhe për Kupën, ndërsa me Starovën kanë ndodhur ndryshime të mëdha në formacion./abcnews.al

 

https://youtu.be/yApc1u9fkgg