Debate në Ligën Profesioniste: Laska nuk duron, Libohova mediton largimin

08:37 | 20/02/202008:370

Liga Profesioniste nuk gjen qetësi. Ditën e djeshme është zhvilluar takimi i radhës, ndërkohë që një pjesë e presidentëve vijojnë t’i bojkotojnë mbledhjet e saj. Vetëm gjashtë klube kishin përfaqësues këtë herë: Kukësi, Tirana, Skënderbeu, Laçi, Luftëtari dhe Teuta.

Dështim i Ligës Profesioniste ende pa nisur funksionimi normal i saj. Mbledhja e djeshme ka pasur edhe zhvillime të reja, pasi sipas asaj që raporton “Panorama Sport”, presidenti i Laçit, Pashk Laska, ka debatuar me presidentin e Ligës, Edmond Libohova.

Kreu i klubit kurbinas ka qenë i ashpër, duke akuzuar se Libohova nuk po i mbron interesat e klubeve dhe se nuk po i përfaqëson ata si duhet kundrejt Federatës Shqiptare të Futbollit. Laska ka lënë mbledhjen, ndërkohë që Libohova është shprehur më pas se nuk mund të vazhdojë në këto dhe mund të largohet nga pozicioni që ka.

 

Takimi i Ligës Profesioniste (24 janar 2020)

LASKA I MËRZITUR NGA MBLEDHJA E JANARIT – Presidenti i Laçit ka shprehur më parë rezerva edhe për homologët e tij. Para pak kohësh ishte menduar edhe një bojkot i Superiores, pasi qeveria nuk po e mban premtimin për hartimin e Paketës së re fiskale për Sportin.

Mbledhja mes presidentëve, ku do diskutohej për bojkotin, mund të konsiderohet e dështuar (u mbajt më 24 janar), pasi ishin vetëm përfaqësuesit e pesë klubeve. Në fund të mbledhjes Laska foli për mediat, ndërkohë që presidentët e tjerë u larguan.

Kjo e mërziti presidentin e Laçit, i cili prej gati 15 vitesh investon në klubin e vogël verior. Kjo heshtje e klubeve atij nuk i ka pëlqyer, ndërkohë që dje nuk ka duruar dhe i është kundërvënë Libohovës, i cili është edhe zëvendëspresident i Federatës Shqiptare të Futbollit. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono