Daja eksperimenton me Bregun, Teuta është e zakonshmja

schedule15:29 - 21 Shtator, 2019

schedule 15:29 - 21 Shtator, 2019

Ilir Daja ka hedhur në fushë një Skënderbe krejtësisht sulmues, me modulin 4-2-3-1. Tekniku kryeqytetas ka vendosur Bregun në rolin e fantazistit dhe i ka shtuar skuadrës së tij edhe Mujën në të majtë të sulmit.

Nga ana tjetër Shkëmbi nuk ka bërë ndonjë lëvizje në formacionin e Teutës, që kërkon të marrë maksimumin e pikëve në Korçë. Më poshtë ju sjellim 11-shet e dy ekipeve dhe arbitrat e ndeshjes.

Kategoria Superiore – Java 5
E shtunë, më 21 shtator, ora 16:00

Skënderbeu-Teuta
Skënderbeu:
Koliçi, Meksi, Pollozhani, Turtulli, Pëllumbi, Dita, Daja, Gripshi, Bregu, Muja, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja
Teuta: Frashëri, Todorovksi, Hoxha, Arapi, Kuro, Gashi, Aleksi, Avdyli, E. Vila, Vecaj, Nikac. Trajner: Bledi Shkëmbi

Gjyqtarë: Adrian Beqiraj, Astrit Mahmuti, Mariglen Llukmani, Erjon Bastari

/abcnews.al