Cristiano Ronaldo rimendon të ardhmen e tij te Manchester United

schedule15:45 - 21 Qershor, 2022

schedule 15:45 - 21 Qershor, 2022

Cristiano po përballet me fazën e fundit të karrierës së tij, por ai nuk është dorëzuar për të fituar tituj të tjerë.

Ardhja e Ten Hag në stol në Old Trafford u prit si një lajm i madh pas përvojës së keqe të Ralf Ragnick. Ylli portugez u kthye te Manchester United verën e kaluar me shpresën për të ringjallur eksperiencat e vjetra. Megjithatë, sezoni që sapo ka përfunduar ka qenë një makth për të, të cilit i është dashur të shohë ekipin e tij të përfundojë Premier League me 35 pikë prapa Manchester Cityt. E ardhmja nuk duket shumë më shpresëdhënëse për United për shkak të përforcimeve që po bëjnë rivalët dhe pasivitetit me të cilin United ka nisur tregun e transferimeve. Skenari aktual e ka shqetësuar Cristianon, i cili nuk dëshiron të shterojë sezonin e tij të fundit në elitë, apo një nga të fundit, pa opsione për të shtuar një titull në rekordin e tij.

Ylli portugez ishte i vendosur të përmbushte edhe vitin e mbetur të kontratës me Manchester United, pavarësisht se nuk ka hyrë në Champions League, por për momentin ka dyshime. Ardhjet e Haaland në Manchester City ose Darwin Nunez në Liverpool, ndër të tjera, e bëjnë Cristiano të frikësohet se disavantazhi i Manchester United në lidhje me rivalët e tij mund të jetë edhe më i madh vitin e ardhshëm.

Ylli portugez kërkon përforcime, por nuk duket se klubi do të përballet me rinovimin e skuadrës që Topi i Artë e konsideron të nevojshme . Kjo është ajo që del nga fjalët e shefit ekzekutiv të klubit të Old Trafford, Richard Arnold, të transmetuara në një video që po bën xhiron e botës dhe në të cilën ai pranon se klubi ka shpërdoruar më shumë se 1000 milionë paund për nënshkrimet. “Ne shpenzojmë një miliard paund për lojtarët, më shumë se kushdo tjetër në Evropë. Jam i shqetësuar se si do ta zgjidhim këtë për të ardhmen. Ajo që ndodhi është që i kemi djegur të gjitha paratë”, u shpjegoi Arnold disa fansave.

Ne do të duhet të shohim se si United do të forcohet gjatë dy muajve të ardhshëm, sepse e ardhmja e Cristianos në Old Trafford do të varet kryesisht nga kjo. E vetmja gjë e sigurt për momentin është se Roma nuk është një destinacion i mundshëm për yllin portugez, siç u sigurua nga Italia./ h.ll/abcnews.al