Coutinho në Angli dhe 5 oferta për Willian, agjenti i njohur flet hapur

schedule20:18 - 28 Korrik, 2020

schedule 20:18 - 28 Korrik, 2020

Agjenti i dy futbollistëve brazilian, Willian dhe Coutinho, Kia Joorabchian, ka folur hapur për TalkSPORT, duke sqaruar të ardhmen e  dy klientëve të tij më me emër në futbollin europian.

Willian është pa kontratë në fund të sezonit me Chelsean dhe ka plot 5 oferta, konfirmoi agjenti i tij.

Dy oferta, janë nga Premier League, dy nga kampionate të tjera të Europës dhe një ofertë nga Amerika, nga një skuadër e MLS.

Ndërsa për Coutinhon, Joorabchian tha se vetë lojtari preferon një rikthim në Premier League, por deri më tani, nuk ka asgjë konkrete.

Gjithashtu, Kia nuk e mohoi dhe një qëndrim të Coutinhos te Barcelona sezonin e ardhshëm.