Cilat ditë të javës janë më pak të preferuara për të kryer marrëdhënie seksuale

schedule15:02 - 26 Janar, 2022

schedule 15:02 - 26 Janar, 2022

Preferencat seksuale duke përfshirë kur, si dhe me kë janë një çështje thjesht personale. Por një shije që mund të mos e kuptoni vetë që e keni dhe as që e keni menduar se si ndikon në oreksin tuaj për seks? Dita juaj e preferuar e javës. E megjithatë, një raport i ri nga platforma e produkteve dhe ndihmave seksuale Adam & Eve, pohon se disa ditë kemi një oreks më të madh dhe të tjera jo. Kjo, do të thoni, është diçka që ne nuk e dinim dhe nuk e kishim jetuar, me të vërtetë. Por, në cilën orë të javës e lëmë mënjanë plotësisht aktivitetin tonë seksual? Me pak fjalë, cilat janë ditët më pak të njohura për të bërë seks?

E mërkura dhe e enjtja! Hulumtimi nuk regjistron arsyet pse ndodh kjo, por sipas seksologes Jenni Skyler, kjo mund të jetë për faktin se në mesin e javës presioni dhe stresi nga detyrimet janë më të larta.

Sipas këtij eksperti, kjo nuk është e shëndetshme për zhvillimin e marrëdhënies, pasi mund të largojë çiftin. Ai sugjeron dy mënyra për t’u afruar më shumë me partnerin, edhe kur jeni të lodhur dhe të stresuar.

Ju mund të luani hobet tuaja dhe të kaloni kohë së bashku. Ndonjëherë edhe pamja e tyre ngre epshin. Nga ana tjetër, mund të konsumoni një pije apo ushqim afrodiziak dhe të kënaqeni me përqafime dhe përkëdhelje”./abcnews.al