Chrissy Teigen humb fëmijën pas komplikimeve të shtatzënisë

schedule09:05 - 1 Tetor, 2020

schedule 09:05 - 1 Tetor, 2020

Chrissy Teigen dhe John Legend kanë humbur fëmijën që prisnin. E shtruar në spital disa ditë më parë për shkak të një hemorragjie, modelja njoftoi përmes një postimi në Instagram se kishte pasur një abort spontan.

“Ne kurrë nuk e kemi vendosur emrin e fëmijëve tanë deri në momentin e fundit të mundshëm pasi të lindin, pak para se të largohemi nga spitali. Por ne, për ndonjë arsye, kishim filluar ta quanim këtë djalë të vogël në barkun tim Jack.  Kështu që ai do të jetë gjithmonë Jack për ne. Jack ka punuar aq shumë që të jetë pjesë e familjes tonë të vogël, dhe ai do të jetë përgjithmonë.”, shkroi ndër të tjera modelja.

 

View this post on Instagram

 

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital. But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack. So he will always be Jack to us. Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive. We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers. We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience. But everyday can’t be full of sunshine. On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Teigen tha se shtatzënia ishte një surprizë pasi nuk mendonte se mund të mbetej shtatzënë natyrshëm, pa ndihmën e trajtimeve të nevojshme. Fëmijët e tjerë të çiftit, Luna dhe Miles u ngjizën pasi iu nënshtruan trajtimeve IVF. xh.d/abcnews.al