Chelsea, Man.United dhe Reali në garë për “yllin” e Sevilla-s

schedule12:01 - 17 Tetor, 2021

schedule 12:01 - 17 Tetor, 2021

Mbrojtësi 22-vjeçar i Sevillas, Jules Kounde, ka përfunduar në radarët e 3 skuadrave të njohura.

Kounde kërkon të largohet nga Sevilla për të luajtur në Premier League, sezonin e ardhshëm.

Sipas mediave spanjolle, nuk kanë mnguar edhe interesimi i skuadrave angleze që duan shërbimet e mbrojtësit 22-vjeçar.

Chelsea është i interesuar, për mbrojtësin francez, që dëshiron ta ketë pjesë të ekipit. Por jo vetëm kaq, edhe Manchester United është future në garë për të marrë shërbimet e Kounde-s, për sezonin e ardhshëm.

Nëse mbrojtësi 22-vjeçar ka dëshirë të luajë në Premier League, Real Madrid kërkon ta mbajë në spanjë duke u bërë kështu pjesë e garës për shërbimet e francezin.

Se cila do të jetë skuadra e mbrojtësit ngelet për tu parë, në muajt në vazhdim. /abcnews.al