Chelsea hidhet në sulm për Rafael Leao

schedule13:25 - 26 Shtator, 2022

schedule 13:25 - 26 Shtator, 2022

“Corriere della Sera” rikthehet për të folur për negociatat e vështira për rinovimin e Leao me Milanin.

Kontrata e portugezit skadon në qershor të 2024 dhe koha për të kaluar te drita jeshile po kufizohet gjithnjë e më shumë, por për gazetën vendase të kuqezinjve ka optimizëm në këtë kuptim.

Në fakt, lojtari po i lë klubit të kuptojë se dëshiron të qëndrojë në Milano, pra mundësitë real për një marrëveshje. Ndodnëse duke nisur nga janari, pas tentativave të gushtit, Chelsea dhe ekipet e tjera të përfshira në Premier League do të rikthehen në zyrat e kampionëve të Serie A me më shumë forcë./ h.ll/abcnews.al