Carla Bruni koncert sonte në Butrint

schedule14:59 - 21 Qershor, 2019

schedule 14:59 - 21 Qershor, 2019

Mbrëmjen e sotme, në Ditën e Festës së Muzikës, kantautorja , modelja e njohur, dhe bashkëshortja e e ish-Presidentit francez Nicolas Sarkozy,Carla Bruni do të këndojë ne skenën e Butrintit antik.

Për 90 minuta ajo të sjellë paqen përmes muzikës së saj detajet për koncertin në Shqipëri i ka rrëfyer ekskluzivisht për gazetarin Blendi Fevziu ku ajo tha se Shqipëria ka një gjë magjike.

Koncerti “pa ngurruar të shprehë kënaqësinë e të interpretuarit në një Sink

Turin për promovimin e albumit të 5-të përmbyll në Shqipëri  në një mbrëmje simbolike , ku për gazetarin Blendi Fevziu ajo tregoj edhë arsyet e përzgjedhjes së Shqipërisë

Në këtë interviste  me thjeshtësi dhe modesti pranon se fama e bashkëshortit e ka ndihmuar për këtë sukses përtej Francës.

Menjëherë pas koncertit në Shqipëri  Carla Bruni do të përforcoje së bashku me grupin e saj  në jug të Francës dhe më pas në Spanjë./ABC News Albania 24/7