Capello analizon Romën

schedule17:38 - 7 Gusht, 2022

schedule 17:38 - 7 Gusht, 2022

Fabio Capello flet për Romën. Trajneri shprehet për krahasimin e bërë nga La Gazzetta dello Sport për Dybala dhe Totti:

“Futbolli evoluon gjatë gjithë kohës, por nëse është një lojë unë ju them se argjentinasi ka prekjen e topit, aftësinë për të gjetur një partner dhe lehtësinë e shënimit që kishte Francesco. Abrahamit i pëlqen Batistuta? Le ta marrim me qetësi. Gabriel ishte profesor i zonës së penalltisë. Ndjenja e golit që zotëronte ka pasur pak lojtarë në botë. Abrahami është sigurisht më i lëvizshëm, por ne jemi në një nivel tjetër për momentin”.