Bundesliga shtyhet, zbulohet dhe plani si mund të mbyllet sezoni

18:09 | 24/03/202018:090

Ishte parashikuar që në fillim të muajit prill, të rifillonte kampionati gjerman i futbollit, por nuk do të ndodhë kështu. Bundesliga është shtyrë dhe me një muaj dhe në Gjermani, nuk do të ketë futboll deri në fund të muajit prill.

Futbolli është shtyrë deri me datë 30 prill, por as kjo datë nuk ofron garanci rifillimi. Pas një takimi të zhvilluar sot në zyrat e Bundesliga, është marrë vendimi për shtyrjen e kampionatit.

Ka dhe një plan paraprak sa i takon mbarëvajtjes së sezonit aktual. Nëse situata nuk përkeqësohet, Bundesliga do të rifilloje me datë 2 maj dhe do të mbarojë në fund të muajit qershor. Tabela e mëposhtme, paraqet qartë planin paraprak të hartuar nga Bundesliga../abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono