Broja apo Aubameyang jashtë? Chelsea në përfundim të marrëveshjes me Nkunku

schedule15:18 - 28 Nëntor, 2022

schedule 15:18 - 28 Nëntor, 2022

Në shtator u raportua se Chelsea ishte shumë pranë nënshkrimit të një parakontrate me sulmuesin francez, Chrisopher Nkunku.

Gjatë asaj kohe, u zbulua se bomberi i Leipzig kishte kryer në mënyrë të fshehtë vizitat mjekësore me ekipin anglez.

Sot, gazetari i njohur italian dhe jo vetëm, Fabrizio Romano, raportoi se Chelsea ka përparuar kontaktet me Nkunku. Chelsea ka gati marrëveshjen me Leipzig, ku të dyja klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

Blutë e Londrës janë në proçes të pagesës së klauzolës së tij, e cila është pak më shumë se 60 milionë euro.

Marrëveshja do të marrë jetë në qershor të vitit 2023./ h.ll/abcnews.al