Bota e egër, publikohen imazhet mahnitëse nga konkursi i vitit 2021

schedule12:18 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 12:18 - 1 Dhjetor, 2021

Konkursi i fotografisë të jetës së egër, i zhvilluar nga Muzeu i Historisë Natyrore në Londër pati një numër rekord aplikimesh këtë vit. Organizatorët kanë përzgjedhur imazhet mes 50 mijë aplikimeve nga 95 vende të botës, duke i gjykuar për “kreativitetin, origjinalitetin dhe përsosmërinë teknike”, shkruan The Guardian

Ekspertët kanë publikuar një përzgjedhje të imazheve që do të votohen nga publiku. Ndërsa fituesit do të shpallen më 2 shkurt 2022.