Bllokohet trafiku në rrugën Thumanë-Fushë Krujë

schedule19:11 - 27 Tetor, 2019

schedule 19:11 - 27 Tetor, 2019

Fundjava me trafik në aksin Thumanë – Fushë Kruje.

Në segmentin e rrugës nacionale Thumanë – Fushë Krujë , fluksi i madh i automjeteve ka shkaktuar trafik  mjaft të rëndë.

Në kahun e linjës në drejtim të Fushë Krujës, rruga është e bllokuar dhe në pjesën e autostradës, vargu i mjeteve arrin deri në 5 apo 6 km, ndërsa patrullat e shërbimit rrugor mungonin.

Pjesa e rrugës nacionale Thumanë – Fushë Krujë mbetet problematike nga qarkullimi i mjeteve gjatë fundjavave, sikurse është shfaqur e tillë dhe në sezonin veror./abcnews.al