Bie zjarr në një kodër në Tepelenë

schedule19:55 - 4 Shkurt, 2019

schedule 19:55 - 4 Shkurt, 2019

Një sipërfaqe e konsiderueshme kullote është përfshirë në fshatin Lekël, në Bashkinë e Tepelenës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se kodra është përfshirë nga flakët, ndërsa paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. Zjarri ka filluar pasditen e kësaj të hëne dhe zjarrfikset nuk kanë mundur të shkojnë pasi në këtë zonë nuk ka rrugë makinë. Dëmet e deritnashme janë vetëm në kullota./abcnews.al