VIDEO / Biblioteka e Vlorës përfshihet nga flakët

schedule10:50 - 14 Nëntor, 2019

schedule 10:50 - 14 Nëntor, 2019

Biblioteka në Vlorës ështe përfshirë nga flakët. Gazetari Elton Nika, raporton për abcnews.al se, zjarri  nuk ka shkaktuar probleme të rënda.

Në bibliotekën “Shefqet Musaraj” është arritur të normalizohet situata ku kjo e fundit rrezikoi të digjej si pasojë e një shkëndije elektrike në tavanin e saj. Nuk ka patur asnjë dëm në materialet dhe librat që ndodhen në Bibliotekën Kombëtare.

 

Zjari është arritur të shuhet në kohë pas ndërhyrjes së zjarrëfikëses./abcnews.al