Berat, zjarr te kodrat me ullinj dhe fiq

schedule13:50 - 29 Shtator, 2019

schedule 13:50 - 29 Shtator, 2019

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Duhanas të Beratit. Vatra u shfaq dhe në anë të kodrës dhe flakët përfshinë pemët. Kjo kodër është e mbjellë me ullinj dhe fiq. Ndërkohë në terren kanë dalë forcat zjarrfikëse dhe banorët, por për shkak të terrenit të vështirë e kanë patur të pamundur të futen në lartësi të kodrës. Megjithatë po punohet për vendosjen në kontroll të flakëve. /abcnews.al