Bellignham përshëndetet me Dortmund: Ishte nder të vishja këtë fanellë

schedule14:00 - 14 Qershor, 2023

schedule 14:00 - 14 Qershor, 2023

Tashmë është zyrtarizuar transferimi i Jude Bellingham nga Dortmund te Real Madrid, ku me anë të njoftimeve për shtyp ka ardhur edhe përshëndetja e fundit.

“Faleminderit të gjithëve, anëtarëve dhe tifozëve të Dortmund, për atë që më keni dhënë në tre vitet e fundit.

Ishte një nder ta vishja këtë fanellë kaq shumë herë, përvojë e madhe. Ndërsa mezi pres të shkoj në destinacionin tim të radhës, nuk do ta harroj kurrë kalimin tim atje.

Një herë Borussia, gjithmonë Borussia! Gjithë të mirat për të ardhmen”, është shprehur Bellingham./ h.ll/abcnews.al