Bëhet varrimi dhe pastaj të gjithë mbyllen brenda

schedule11:47 - 26 Shkurt, 2021

schedule 11:47 - 26 Shkurt, 2021

Mund të ndodhë që një lagje të bëhet mjaft problematike për përhapjen e koronavirusit duke detyruar autoritetet që të bllokojnë tërësisht hyrjet dhe daljet prej saj.

Mediat raportojnë se për të dytën herë brenda pak muajsh, autoritetet turke kanë bllokuar me masive dheu hyrjet dhe daljet nga lagja Taşonu në qytezën Arakli të provincës veri-lindore të Trabzonit pas infektimeve masive në të.

Gjithçka ndodhi pas një ceremonie varrimi ku e gjithë lagja kishte shkuar duke u infektuar menjëherë 22 prej pjesëmarrësve raporton abcnews.al.

Duke qënë se ishte hera e dytë që ndodhte kjo, xhandarmëria në bashkëpunim me institucionet shëndetësore vendosen futjen në karantinë totale të banorëve duke bllokuar hyrjet dhe daljet. /abcnews.al