BE miraton 600 milionë euro ndihmë për Ukrainën

schedule14:14 - 20 Maj, 2022

schedule 14:14 - 20 Maj, 2022

Bashkimi Europian ka miratuar 600 milionë euro për Ukrainën si pjesë e një programi të ndihmës financiare, sipas një deklaratë të kryeministrit ukrainas, shkruan skynews.

Denis Shmyhal shprehu gjithashtu mirënjohjen ndaj Komisionit Europian dhe Presidentes së tij Ursula von der Leyen.

“Ne do të fitojmë dhe rindërtojmë Ukrainën së bashku,” tha ai.

/abcnews.al