Bayern Munich gati të bëjë një ofertë për mbrojtësin e Barcelonës

schedule09:41 - 22 Dhjetor, 2021

schedule 09:41 - 22 Dhjetor, 2021

Lajm i mirë për FC Barcelona pasi një nga lojtarët që Xavi dëshiron t’i japë një prizë në merkaton e dimrit, Sergiño Dest, tashmë ka një ekip pas tij të interesuar për nënshkrimin e tij këtë janark, Bayern Munich.

Mbrojtësi 21-vjeçar dhe ndërkombëtar me Shtetet e Bashkuara, ishte tashmë në orbitën e klubit bavarez kur Barcelona e nënshkroi atë nga Ajax. Ndonëse synimi i katalanasve ishte që më në fund të gjenin pasardhësin e Dani Alves, atyre u është dashur t’i drejtohen 38-vjeçarit brazilian për të përforcuar korsinë e djathtë, ndaj amerikani do të lirohet.

Bayern e di se futbollisti i lindur në Almere (Holandë), por me pasaportë amerikane, mund të bëjë mirë, ndaj do të përpiqet të mbyllë një marrëveshje optimale me katalanasit për të mbyllur inkorporimin e tij në mes të sezonit.

E nënshkruar për 21 milionë euro, shifra që klubi i Bundesligës ka menduar se do të jetë 25 dhe gati i bën një nder klubit katalanas, megjithëse ideja fillestare do të ishte ta shtonin fillimisht në një huazim me opsion blerje në verë./abcnews.al