Bashkim Shehu merr Çmimin “Ballkanika 2015”

schedule15:54 - 5 Dhjetor, 2017

schedule 15:54 - 5 Dhjetor, 2017

Juria ndërballkanike nderoi Bashkim Shehun me çmimin letrar “Ballkanika 2015” për  romanin , “Loja shembja e qiellit”.  Autori në një intervistë për ABC News rrëfen emocionet për këtë vlerësim dhe detaje rreth veprës, e cila ka në qendër besimin në Zot./abcnews.al

 

https://youtu.be/QZPzMu-7KVY