Bashkiakët e djathtë kundër zgjedhjeve

19:50 | 03/07/201919:500

Kryetarët aktualë të bashkive, përfaqësues të opozitës nuk do të lejojtë transferimin e pushtetit vendor tek të sapozgjedhurit në 30 qershor.

Kryebashkiakët opozitarë u takuan sërish të mërkurën në selinë blu me kreun Demokrat Lulzim Basha për të diskutuar deri në arritjen e kësaj vendimmarrje.

Vendimi i drejtuesve opozitarë të pushtetit vendor u bë publik 3 ditë pas zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, të cilat opozita vazhdon t’i quajë ilegjitime.  /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono