Basha mesazh nga Velipoja: Investimeve fasadë do t’i japim fund

schedule11:20 - 3 Korrik, 2020

schedule 11:20 - 3 Korrik, 2020

Lideri i opozitës Lulzim Basha në një video mesazh në rrjetin social “Facebook” është shprehur se situata ekonomike në vend është e vështirë.

Basha vijon turin e takimeve më sipërmarrës dhe operatorë turistikë për tu njohur me problematikat e tyre. Basha u shpreh se duhet të marrin fund investimet fasadë.

“Do të hedhim hapa të reja. Investimet që do të bëjmë nuk do të jena investime fasadë, por investime që do të ndihmojnë ekonominë. 800 milion euro të harxhuara për “Rilindje” urbane, por Tirana nuk ka ujë. Investimeve fasadë do t’i japim fund. Pushuesit nga Kosova duhet ta kenë sa më të lehtë për të ardhur në plazhet shqiptare”, tha Basha.