Basha i përgjigjet Ramës: Për 8 vjet mashtrime e varfëri fajin nuk e ka BE-ja, por Tirja e qeverisë

schedule19:53 - 18 Janar, 2021

schedule 19:53 - 18 Janar, 2021

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama në lidhje me sulmet e përsëritura ndaj Bashkimit Evropian, , pasi nuk mbështetën Ballkanin Perëndimor me vaksinat anti-Covid.

Basha në reagimin e tij thekson se Rama po fajëson të tjerët për qeverinë më të keqe në historinë e Shqipërisë.

Ndër të tjera Basha përmes postimit të tij në rrjetet sociale shkruan se BE ka qenë dhe është pranë nesh në ditë të mira e të vështira.

LEXO EDHE: Rama sulmon sërish BE-në: 500 mijë vaksina kundër COVID-19, sapo firmosëm me Pfizer

“Shqipëria ka numrin më të lartë të bizneseve të mbyllura në rajon, ka numrin më të lartë të qytetarëve që humbën  vendin e punës, ka ndihmën më të vogël ekonomike që një qeveri ka dhënë për qytetarët e saj, ka hajdutërinë më të lartë në Europë ndërsa Tirja në krye të qeverisë si asnjë kryeministër tjetër vazhdon të sulmojë BE-në.

Për 8 vjet mashtrime, dështime, vjedhje, varfëri fajin nuk e ka BE-ja, fajin e ka Tirja i qeverisë që i vjedh shqiptarët dhe u mohon edhe bukën e fëmijëve. Edhe një herë Rama fajëson të tjerët tjetër për qeverinë më të keqe në historinë e Shqipërisë.

BE ka qenë dhe është pranë nesh në ditë të mira e të vështira. Mirënjohja e shqiptarëve nuk do të mungojë kurrë. Pas 25 prillit ne do ta rikthejmë Shqipërinë në rrugën e duhur drejt destinacionit tonë të vetëm që është integrimi në BE”, shkruan Basha.e.su./abcnews.al