Barcelona refuzon ofertën e parë të Chelsea për Aubameyang

schedule10:50 - 15 Gusht, 2022

schedule 10:50 - 15 Gusht, 2022

Chelsea ëshë i vendosur për të transferuar Pierre Emerick Aubameyang nga Barcelona.

Edhe pse Xavi theksoi se Aubameyang është pjesë e projektit të klubit, Chelsea paraqiti një ofertë prej 14 milionë eurosh për sulmuesin gabonez.

Klubi spanjoll e refuzoi dhe thuhet se ka kërkuar të paktën 20 milionë euro./ h.ll/abcnews.al