Barcelona është bllokuar, Xavi vendos rekord negativ në “Camp Nou”

schedule19:45 - 25 Prill, 2022

schedule 19:45 - 25 Prill, 2022

Pas paraqitjeve të mira si në aspektin e lojës ashtu edh etë rezultateve tashmë Barcelona e Xavi Hernandez duket e ka humbur “rrugën”.

Katalanasit u mposht minimalisht mbrëmjen e djeshme në “Camp Nou” teksa Rayo Vallecano arriti të merrte 3 pikë shumë të rëndësishme.

Kjo ishte edhe humbja e tretë rresht në shtëpinë e tyre, pasi më parë bluagranat e Xavi hernandez i ka mposhtur edhe Cadiz në La Liga dhe Eintracht Frankfurt në çerekfinalen e kthimit të Europa League.

Të 3 këto disfata rresht janë regjistruar brenda një sezoni futbollistik, diçka e tillë nuk kishte ndodhur asnjëherë në historinë e Barcelonës, sigurisht ky është një rekord negativ edhe për teknikun e Barçës. /f.a/abcnews.al