Barça tërhiqet nga gara për Kessie, Tottenham në “pole position”

schedule18:58 - 11 Shkurt, 2022

schedule 18:58 - 11 Shkurt, 2022

Dukej si një objektiv konkret për merkaton e rradhës të transferimeve të Barcelonës, por shifra e nënshkrimit të mundshëm të Frank Kessie i ka trembur katalanasit.

Mundësia për ta transferuat si lojtarë të lirë në verë nuk mjaftoi për ta konkretizuar interesimin e blaugranasve.

Në këtë mënyrë duket se Barça ka “hequr” dorë nga transferimi i Kessies, por kjo gjë mund të gëzojë pa masë  skuadrën e Antonio Conte.

Sipas asaj që raporton “Sport”, skuadra angleze nuk i trembet rrogës së mesfushorit të Milanit, i cili nuk do të kishte refuzuar një rinovim prej pesë milionësh në vit.

Sipas burimit në fjalë tashmë drejtuesit e “Spursave” ia kanë bërë ofertën e parë lojtarit nga Fildishi dhe pritet në ditët në vijim të mësohet se cila do të jetë edhe përgjigjja e lojtarit të Milanit.

Klubi i Contes dhe Paratici është i interesuar seriozisht për një lojtar që do t’i jepte më shumë konkretitet mesfushës së “Spurs”, tashmë të pasuruar edhe nga ardhja e Bentancur. /f.a/abcnews.al