Barazimi ndaj Wolves, çfarë rekordi skandaloz i Manchester United

schedule21:50 - 4 Janar, 2020

schedule 21:50 - 4 Janar, 2020

Manchester United nuk arriti të mposhtë skuadrën e Wolverhampton në takimin e vlefshëm për raundin e tretë të FA Cup. Në fushën e “Ujqërve”, të besuarit e Ole Gunnar Solskjaer nuk morën dot më shumë se një barazim 0-0. Për më tepër, skuadra më e mirë në fushën e lojës ishin vendasit e Wolves.

Tifozët e Manchester United duan prej kohësh shkarkimin e Ole Gunnar Solskjaer, por strategu norvegjez vazhdon të jetë në krye të “Djajve”. Nuk janë vetëm rezultatet ata që shqetësojnë tifozët e United, por dhe paraqitja dhe loja që futbollistët bëjnë në fushë.

Sot, “Djajtë e Kuq” vendosën një rekord skandaloz: Asnjë gjuajtje në kuadrat në 96 minuta lojë. Ndoshta nuk duhet t’i heqim asnjë meritë mbrojtjes së Wolves, por për një ekip të madh si Manchester United, kjo statistikë është e papranueshme./abcnews.al